Zobacz koniecznie:
Ładowanie...

Problem o którym dzisiaj piszę jest niestety często spotykany. Producenci żywności dość często zakrzywiają fakty odnośnie swojego produktu w stronę milszą oku klienta. Z reguły nie są to wielkie kłamstwa ale jeśli o naszym wyborze danego produktu zadecyduje właśnie ten drobny element w postaci tekstu, większego (tylko) opakowania itp. uważam, że jest to nieuczciwe wobec nas, klientów oraz firm konkurencji które chcą sprzedawać swoje produkty bez oszukiwania ludzi. Podane przykłady to tylko kropla w morzu ale mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu, część osób zacznie baczniej się przyglądać produktom na półkach sklepowych...

1# Nawet uliczni sprzedawcy których jedyną bronią przeciwko wielkim korporacjom powinna być jakość, potrafią wciskać ludziom takie buble:

2# Co do tego zjawiska mam mieszane uczucia. Niby lepiej wykorzystać zamiast wyrzucić jedzenie ale czy nie można przetopić czekolady?

3# 100% soku? A pod spodem sprzeczna informacja mniejszymi literami?
4# Przy obecnym trendzie na jedzenie BEZ glutenu sprzedawcy chwytają się różnych sztuczek.

5# Równie dobrze mogi napisać 50% więcej, efekt ten sam.

6# Coś z Polski? Proszę bardzo. Żurawina jest zdrowym owocem, ale taka ilość ma chyba tylko zachęcić potencjalnego klienta do zakupu.

7# Na to często się nabieram, po rozpakowaniu z reguły smak jest dobry, ale wrażenie, że znowu mnie oszukano pozostaje.

8# Tu, większą cenę płacimy tylko za opakowanie, na wadze wyjdzie taki sam wynik po zważeniu tych porcji.

9# Płatki reklamowane jako zdrowe śniadanie to naginanie faktów, ale ilość rodzynek i innych owoców to czasami zwykła KPINA!

10# Na koniec przykład nie tyle co okłamywania klientów ale bardziej niedouczenia producentów i speców od projektowania opakowań, tak na poprawę humoru :DSPODOBAŁO CI SIĘ? POLEĆ DALEJ NA FB,G+ itp.

5 komentarze:

 1. Dla tego głośno teraz wszędzie, żeby czytać etykiety i nie dać się oszuka. Na szczęście już i tak jesteśmy bardziej wyedukowani ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dajemy sie oszukać na każdym kroku i na moje ciężko jest tego uniknąć. Warto czytać! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do nas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Punkt 2 mnie rozwalił haha! Obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha, świetne zestawienie! Jest nawet taka strona na fb: niezgodność produktu z opisem.
  Oczekiwania vs rzeczywistość :D A my się ciągle na to nabieramy , haha !
  Dobry post!

  OdpowiedzUsuń