Zobacz koniecznie:
Ładowanie...

Media bombardują nas informacjami o muzułmańskich fanatykach wysadzających się w powietrze i rozjeżdżających ludzi na ulicach. Straszą gwałtami jakie będą ponoć mieć miejsce gdy tylko imigranci osiedlą się w naszym kraju. Zgadza się, są ludzie którzy wysadzają się w powietrze, ale moim zdaniem nie chodzi tu o religię czy narodowość, w grę wchodzi raczej fanatyzm. Jestem stosunkowo młodą osobą i szczerze mało mnie interesuje czy zginę w zamach zorganizowanym przez radykalnych islamistów, skrajnie prawicową organizację, czy ludzi odwołujących się jeszcze do czegoś innego. Myślę, że tu nie chodzi o religię, kolor skóry czy kraj pochodzenia ale o zaburzone wartości i FANATYZM, bo to on właśnie jest przyczyną wielu niepotrzebnych tragedii które wydarzyły się w Europie i całej reszcie świata.

A teraz kilka faktów:
- zamachy zorganizowane niby przez tzw. państwo islamskie (małe litery będą w tym wpisie nie przypadkowe)w Paryżu, Brukseli i Berlinie, tu za śmiercią stoję ewidentnie fanatycy islamscy, nie znam Koranu ale według kilku wyznawców Allacha mieszkających w Polsce z którymi dane mi było rozmawiać o tych wydarzeniach, islam nie nawołuje do zabijania niewiernych, a samych zamachowców nazwali idiotami.
- Norwegia, zamachy w Oslo i na wyspie Utoya, tu też mamy przykład fanatyzmu, tym razem morduje człowiek który jak sam o sobie mówi, jest katolikiem, sympatyzuje z ruchem neonazistowskim i zabija w większości swoich rodaków których jedyną winą jest inna orientacja polityczna.
- Hull, Wielka Brytania, Polak zatrzymany za brutalny gwałt na młodej kobiecie, związał, bił i gwałcił. Tu nie znam ani poglądów sprawcy ani jego wyznania, ale pewne jest to, że gdyby nie wyjechał do Anglii mógłby być moim sąsiadem (!)
Przykłady można mnożyć ale te wymienione przeze mnie pokazują, że zło nie ma koloru skóry, religii, narodowości...

Jeśli jeszcze czytasz ten wpis...

Jeśli jeszcze czytasz ten wpis to teraz troszeczkę mniej drastycznie, nawiązując do wschodniej kultury chcę obalić jeden mit, kobiety w Iranie nie chodzą zakryte od stup do głowy czarnym prześcieradłem, tak jak w Europie, tak i tam dociera moda i feminizm. Kobiety chcące ubierać się nieco swobodniej niż ich matki mają do tego prawo. Zobacz zdjęcie poniżej, czy ta pani różni się od Twoich koleżanek?
Albo młodzi ludzie spotykający się w restauracji? Wiem, że media dają nam taką dawkę spaczonych skojarzeń z Iranem, że myślimy iż młodzi ludzie to zapewne wsiadają na wielbłąda i zasuwają do najbliższej oazy aby posiedzieć nad wodą. A tymczasem wygląda to nieco inaczej...
Moda na ulicach Iranu nie różni się zbytnio od tej, którą możemy spotkać choćby w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Czyż ci ludzie nie wyglądają jak my?

6 komentarze:

 1. WOW! Bardzo prawdziwy wpis! My na miejscu tych kobiet zmieniłybyśmy tę modę, ponieważ takie ubieranie się od stóp do głów nie jest za komfortowe :) Te buźki wyżej są genialne! :D (k) (h)

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam posty, które oprócz obszernego tekstu mają jeszcze wiele zdjęć, widać że włożyłaś wiele pracy, oby tak dalej;)

  Zapraszam do mnie
  https://durabilityblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. to jest prawda co napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No proszę, jaki mądry wpis! :o
  Masz rację w 100% . Media są przesycone ,,złymi informacjami" bombardują nas natłokiem katastrof i przez to często mamy mylny obraz świata.
  Co do Twojego pytania.. Tak ta dziewczyna, różni się od moich koleżanek , jest idealnie piękna x-) buziaki
  pudernik

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie piszesz i reprezentujesz swoje myśli. Media kreują obraz w taki sposób, by powstała sensacja. Coś, co się sprzeda.

  Dziękuję za komentarz i odwiedziny <3
  www.turqusowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka i oskarżać cały naród z powodu kilku złych jednostek... Niestety, coraz częściej łatwiej nam wierzyć we wszystko co słyszymy zamiast spróbować poznać różne punkty widzenia.

  OdpowiedzUsuń