Zobacz koniecznie:
Ładowanie...

BALONY Z HELEM - CZYLI JAK NIE DAĆ ZROBIĆ SIĘ W BALONA?

DLACZEGO BALONY SIĘ UNOSZĄ?

Kolorowe baloniki to świetna atrakcja na wszelkiego rodzaju imprezach i eventach. Z balonów można zrobić piękne dekoracje, napisy, zwierzątka... Ale my skupimy się na latających balonikach. Dlaczego się unoszą? Baloniki wypełniamy helem który dzięki swoim właściwościom jest na tyle"lżejszy od powietrza", że poza samym sobą, potrafi unieść także lekkie przedmioty. Jeśli wpompujemy do balonika odpowiednią ilość tego gazu uniesie się on w powietrze.  Żeby tego było mało, jeśli użyjemy odpowiedniej wielkości baloników i napełnimy je helem możemy uzyskać taki efekt jak ten na zdjęciu :)

Jak długo unoszą się balony z helem?

Jeśli chodzi o baloniki "zwykłe", znane z festynów i odpustów naszych młodzieńczych lat to latają one 8-12 godzin, po upływie tego czasu helu który powoli wydostawał się na zewnątrz jest zbyt mało i balonik powoli opada na ziemię. Aby wydłużyć ten okres stosuje się specjalne żele uszczelniające do balonów gumowych. Po zastosowaniu takiego środka balon unosi się około tygodnia. 
Balony foliowe, zależnie od marki, latają od 3 dni do 2 miesięcy. 

Dlaczego baloniki z helem są tak drogie?

Głównym powodem są ceny helu które często się zmieniają. Żyjemy w czasach kiedy o surowce przemysłowe jest dość trudno, poza tym manipulacje na giełdach także nie są bez znaczenia.Przy koszcie balona foliowego, powiedzmy 10 zł. 60% ceny to hel, 20% balon i zostaje 20% zysku po odjęciu podatku i kosztów takich jak dojazd itp. Jasno wynika z tego, że sprzedawca balonów, poza tym, że ma super pracę to nie ma tak zwanych kokosów. Oczywiście są sztuczki aby zejść z ceny, ale są to praktyki uważane prze zemnie za naganne i nie będę o nich pisał ;)

Gdzie kupić baloniki z helem?

W różnego typu sklepach z akcesoriami imprezowymi, możliwe są także sklepy internetowe wysyłające napompowany balonik w paczce, na wszelkiego rodzaju piknikach, a najlepiej poszukać specjalistów zajmujących się dekoracjami z balonów, są to ludzie z doświadczeniem i zazwyczaj po szkoleniach balonowych. Jeśli mieszkasz w woj. mazowieckim możesz oczywiście kupić takie baloniki u mnie: BALONY Z HELEM WARSZAWA

Czy samemu mogę napełnić baloniki helem?

Oczywiście, np. na Allegro można kupić butlę z helem na określoną ilość balonów. Jest to dość dobre rozwiązanie dla osób z mniejszych miejscowości gdzie nie ma firm zajmujących się tym zawodowo. Należy wziąć poprawkę, że jeśli sprzedawca pisze o możliwości napełnienia np. 30 balonów to raczej wyjdzie ich około 20 ;) Wbrew pozorom nie jest to takie proste zadanie i musimy się liczyć ze stratami podczas napełniania baloników. 
To by było na tyle :) Starałem się opisać to najprościej jak potrafię, jeśli macie jakieś pytania to proszę o wpisanie ich w komentarzach, na 100% odpowiem na każde związane z tematem. Mogę także zrobić serię z prostych dekoracji balonowych lub skręcania zwierzątek z baloników ale to zależy czy będziecie tego chcieli?
 SPODOBAŁO CI SIĘ? POLEĆ DALEJ NA FB,G+ itp.

0 komentarze:

Prześlij komentarz